Latvia | Select other Country

Latvijas iedzīvotājiem trūkst D vitamīna
Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju novērojams D vitamīna trūkums organismā. Šis vitamīns veicina normālu imūnsistēmas darbību, nodrošina zobu un kaulu veselību, normālu muskuļu darbību un veicina kalcija uzsūkšanos.


Nesen portālā www.delfi.lv publicētajā rakstā, ir teikts, ka lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju trūkst D vitamīna. Pētījuma, kuru jau gadu veic Rīgas Stradiņa universitātes studenti kopā ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem, rezultāti parāda, ka vairāk nekā 80 procentiem apsekoto pacientu ir D vitamīna nepietiekamība
(< 30 ng/ml). Turklāt, vīriešiem šis rādītājs ir zemāks nekā sievietēm, bet Latvijas iedzīvotājiem kopumā tas ir zemāks nekā vidējais līmenis pasaulē.

 

Jauna informācija katru nedēļu

Pēdējos gados, apskatot veselības ziņas dažādos interneta portālos, var redzēt, ka D vitamīna tēma vienmēr ir uzmanības centrā. Katru nedēļu medijos tiek publicēta jauna informācija, kas atspoguļo šī vitamīna nozīmi cilvēku veselībā.

Agrāk valdīja uzskats, ka D vitamīns ir nepieciešams vienīgi bērnu kaulu attīstībai, taču pēdējā laikā uzskati ir radikāli mainījušies, jo ir publicēti virkne pētījumu, kuros ir sniegti desmitiem citu iemeslu, kāpēc D vitamīns mums ir tik svarīgs.

 

Nodrošina daudzas organisma funkcijas

Kāpēc ir svarīgi parūpēties par to, lai organismā būtu pietiekams D vitamīna līmenis? Lūk, daži iemesli:

  • tas veicina normālu imūnsistēmas darbību;
  • tas palīdz uzturēt zobu un kaulu veselību;
  • tas palīdz nodrošināt normālu muskuļu darbību.

Vitamīna D receptori jeb „saistīšanās vietas” atrodas gandrīz visos ķermeņa audos un šūnās, kas parāda, cik svarīga ir šī uzturviela visu organisma sistēmu darbībai.

 

Speciālisti iesaka lietot D vitamīnu papildus

Arvien vairāk speciālistu norāda uz to, ka D vitamīna preparātu lietošana ir ērts un drošs veids, lai paaugstinātu D vitamīna līmeni asinīs. Atšķirībā no saules gaismas, uztura bagātinātājiem ir vairākas priekšrocības.

Pirmkārt, tos var lietot jebkurā gadalaikā, tādējādi nodrošinot organismu ar D vitamīnu rudenī, ziemā un pavasarī, kas ultravioletā starojuma intensitāte ir ļoti zema. Otrkārt, jāatceras, ka pārmērīga uzturēšanās saulē var izraisīt apdegumus, kā arī priekšlaicīgu ādas novecošanos.

Savukārt sauļošanās krēmi pat ar vāju aizsardzību bloķē D vitamīna sintēzi ādā. Lietojot D vitamīnu preparātu veidā, Jūs garantēti saņemat vienu un to pašu saules vitamīna daudzumu katru dienu.

 

Formula, kas garantē ļoti augstu uzsūkšanos

D-Pearls Mega ir īpaša D vitamīna formula, ko izstrādājusi kompānija Pharma Nord, lai nodrošinātu optimālu šī vitamīna bioloģisko pieejamību organismā. D vitamīns šķīst taukos, tāpēc D-Pearls Mega ir ražots želatīna kapsulu veidā, kas satur aukstā spieduma olīveļļā izšķīdinātu D3 vitamīnu. Šāda formula ļauj paaugstināt aktīvās vielas uzsūkšanos gremošanas sistēmā.

Mazās želatīna kapsulas („pērlītes”) var ļoti viegli norīt vai arī sakošļāt. Katra D Pearls Mega kapsula satur 38 μg (1520 SV) D3 vitamīna, kas labi nodrošina organisma vajadzību pēc šīs uzturvielas.

Speciālisti iesaka lietot D vitamīnu produktus, kas atbilst farmaceitisko preparātu kvalitātes standartiem. D-Pearls Mega (kā arī visi citi Pharma Nord produkti) ir ražots Dānijā farmaceitiskā uzraudzībā, ievērojot stingrās kvalitātes un dokumentācijas prasības, kas ir izvirzītas farmaceitisko preparātu ražošanai. Tā ir garantija, ka Jūs saņemat augstas kvalitātes produktu, kas ir efektīvs un drošs lietošanā līdz pat derīguma termiņa beigām.

Lasīt tālāk