Pharma Nord   Veselības ziņas
- Tiem, kuri rūpējas par savu veselību

Читать по-русски

Vairāk pierādījumu par labu tam, ka uztura bagātinātāji spēj uzlabot dzīves kvalitāti

Zviedru zinātnieki kārtējo reizi ir apliecinājuši, ka selēna un koenzīma Q10 kombinācijas lietošana ir noderīga stratēģija, kas palīdz uzturēt veselību vecumdienās. Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk par viņu pētījumu.
 
Gadiem ejot, ar organismu notiek dažādas pārmaiņas. Enerģijas līmenis sarūk, sirds vairs nav tik spēcīga kā jaunībā un šādas pārmaiņas bieži vien ietekmē dzīves kvalitāti. Taču situāciju ir iespējams mainīt. Zviedrijas zinātnieki no Linšēpingas universitātes kardiologa Urbana Alehāgena (Urban Alehagen) vadībā nesen pabeidza jaunu pētījumu, kura rezultātus publicēja respektablajā žurnālā Biofactors. Ar šo pētījumuzinātnieki kārtējo reizi apliecināja, kavecāka gadagājuma cilvēkiem ir ieteicams lietot selēna un koenzīma Q10 savienojumu.
 

Kardioloģijas žurnālā publicētais pētījums

2013. gadā dr. Alehāgens nāca klāja ar pirmo pētījumu. Tā rezultāti parādīja, ka selēns (SelenoPrecise) un koenzīms Q10 (Bio-Quinone Active Q10 Gold) palīdz uzlabot dažādus dzīves kvalitātes aspektus. Pētījumā piedalījās vecāka gadagājuma vīrieši un sievietes, kuriem nebija nopietnu problēmu ar veselību. Šis pētījums (KiSel-10) tika publicēts Starptautiskajā kardioloģijas žurnālā (International Journal of Cardiology) un atspoguļots ziņās visā pasaulē.

Jauni pārliecinoši pierādījumi
Pēc minētā revolucionārā pētījuma, kurā piedalījās 443 vīrieši un sievietes, datu publicēšanas, dr. Alehāgens un zinātnieku komanda no jauna izanalizēja sākotnējos asins paraugus, kuri tika ņemti četru gadu laikā, kad pētījuma dalībnieki saņēma aktīvus preparātus vai vizuāli līdzīgas kapsulas un tabletes ar neaktīvām vielām (placebo). Veicot atkārtotas analīzes, zinātnieki ieguva jaunus un pārliecinošus pierādījumus par labu tam, ka uztura bagātinātāju lietošana spēj nodrošināt pozitīvas pārmaiņas.
 

Lielāka uzmanība – fibrozei

Nesenais pētījums, kas jau ir divpadsmitais publicētais pētījums uz zinātniskā projekta KiSel-10 atklājumu pamata, apstiprināja, ka divu minēto uztura bagātinātāju kompleksa lietošana patiešām var palīdzēt vecākiem cilvēkiem uzturēt dzīves kvalitāti un veselību kopumā. Šajā pētījumā zinātnieki pievērsa lielāku uzmanību fibrozei – parādībai, kuru bieži novēro vecumā. Tai raksturīgi ir rētaudi, kas veidojas sirds muskulī un samazina sirds spēku.

Patentēts selēna raugs
SelenoPrecise ir unikāls patentēts selēna raugs, kas satur organiski saistītus selēna savienojumus. Zinātniskā dokumentācija apstiprina, ka 88,7% selēna no šīs formulas uzsūcas organismā. Tas ir ļoti labs rādītājs, jo selēns ir nepieciešams cilvēku organismam vairāku iemeslu dēļ. Piemēram, tas veicina:
  • normālu imūnsistēmas darbību;
  • normālu vairogdziedzera darbību;
  • šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu.
Pētījuma dalībnieki no aktīvās grupas saņēma 200 mikrogramu selēna dienā. Tas ir apmēram četras reizes vairāk nekā vidējais šī mikroelementa daudzums, kuru Eiropas iedzīvotāji uzņem ar uzturu.
 

Noguruma un nespēka samazināšana

Otrs preparāts, kas bija izmantots šajā revolucionārajā, vispusīgajā pētniecības projektā, ir Bio-Quinone Active Q10 Gold. Tas satur augstas kvalitātes koenzīmu Q10, kas ir identisks cilvēka organismā sintezētajai Q10 formai, un C vitamīnu, kas palīdz mazināt nogurumu un nespēku.
Koenzīms Q10 ir vitamīniem līdzīga viela, kas atrodama šūnu “spēkstacijās” jeb mitohondrijos, kur veidojas enerģija. Organisms pats spēj ražot koenzīmu Q10, taču šīs vielas endogēnā sintēze ar vecumu samazinās. Pusmūža cilvēkiem veidojas tikai neliela daļa koenzīma Q10, salīdzinot ar 20 gadu veciem jauniešiem. Tieši tāpēc preparāts Bio-Quinone Active Q10 Gold ir iekarojis popularitāti vecāka gadagājuma cilvēku vidū.

Vērtīgs pētnieciskais darbs
Divpadsmit pētījumi, kurus līdz šim ir veikuši Urbans Alehāgens un viņa kolēģi, ir ļoti noderīgi, lai izprastu novecošanas procesu un to, kā tas ietekmē cilvēkus. Tajā pašā laikā šis vērtīgais pētnieciskais darbs parāda, kā ir iespējams uzturēt dzīves kvalitāti, lietojot dabiskās uzturvielas, kuri palīdz veicināt normālu veselību.
 Vairāk par Bioactive Selenium+ZinkVairāk par Bio-Quinone Active Q10 GOLD
Uztura bagātinātāji. Uztura bagātinātāji neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.