Latvia | Select other Country

Organisms nespēj funkcionēt bez selēna
Selēns ir neaizstājamā uzturviela, ko organisms nevar sintezēt pats, tāpēc ir svarīgi uzņemt to pietiekošā daudzumā ar pārtikas produktiem, kā arī sekot līdzi tā līmenim asinīs. Pretējā gadījumā var tikt traucētas no selēna atkarīgās organisma funkcijas, ieskaitot spēju pretoties dažādām saslimšanām, fertilitāti jeb auglību, vielmaiņu un šūnu aizsargspējas pret DNS bojājumiem.

Vairāk informācijas par šo pētījumu var atrast delfi.lv un medicine.lv

Vai Latvijas iedzīvotājiem trūkst selēna?

Pēdējā laikā Latvijā nav veikti pētījumi par selēna līmeni iedzīvotājiem. Pieejamie dati no mūsu kaimiņvalsts Igaunijas liecina, ka tās iedzīvotājiem ir selēna trūkums. Kā redzams no augstāk minētā pētījuma, šī mikroelementa deficīts ir vērojams arī Zviedrijā.

Zemus selēna satura rādītājus agrāk novēroja arī Somijas iedzīvotājiem, taču šīs valsts valdībai ir izdevies uzlabot situāciju, ieviešot obligātu mēslojumu bagātināšanu ar selēnu.

Ņemot vērā kaimiņvalstu statistiku, situācija ar selēna patēriņu Latvijā, visticamāk, ir ļoti līdzīga.

Organisks selēns uz selēna rauga bāzes ar dokumentāri apliecinātu uzsūkšanās spēju

Selēna preparātu lietošana kļūst populāra to cilvēku vidū, kuri rūpējas par savu veselību un vēlas nodrošināt savu organismu ar pietiekamu šī svarīgā mikroelementa daudzumu.

SelenoPrecise ir unikāls selēna raugs, kas satur vairāk nekā 30 dažādu organiska selēna veidu. Tas ir plašs selēna tipu spektrs, ko organisms parasti uzņem kopā ar dažādu uzturu. Šim raugam piemīt lieliska bioloģiskā pieejamība (ir pierādīts, ka gandrīz 89% tajā esošā selēna uzsūcas organismā).

Uz šo brīdi ir veikti vairāk nekā 40 publicētie pētījumi, kas dokumentāri apliecina SelenoPrecise rauga uzsūkšanās spēju. Viens no nesen veiktiem pētījumiem ir KiSel-10, kura rezultāti tika publicēti Starptautiskajā kardioloģijas žurnālā (International Journal of Cardiology). Pētījuma gaitā apstiprinājās selēna rauga profilaktiska iedarbība un spēja paaugstināt dzīves kvalitāti vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Esiet uzmanīgi

Izvēloties selēna preparātu, neatkarīgi no tā, vai tas satur cinku un citas uzturvielas, vienmēr dodiet priekšroku organiskam produktam uz selēna rauga bāzes. Šis selēna veids nodrošina labāku bioloģisko pieejamību nekā jebkurš cits šā mikroelementa avots.


Esiet uzmanīgi: daži ražotāji raksta uz iepakojuma, ka viņu preparāti satur organisku selēnu. Tas nav tas pats, kas organisks selēns uz selēna rauga bāzes! Aiz vārdiem “organisks selēns” var slēpties neorganisks selēns, kas ir gluži vienkārši sajaukts ar kādu organisku materiālu, un to nevar salīdzināt ar organisku selēnu uz selēna rauga bāzes.


Vairāk informācijas par SelenoPrecise un Bioactive Selenium+Zinc (kas satur SelenoPrecise raugu) jūs varat atrast šeit:

Lasīt vairāk

Lasīt vairāk