Latvia | Select other Country

30 gadu ilgi pētījumi sniedz skaidru atbildi
Kāpēc gan nesākt lietot selēnu jau tagad?


Eiropas pētnieku grupa tikko paziņojusi par jauniem, iespaidīgiem pierādījumiem, ka mikroelements selēns sniedz reālu labumu cilvēka organismam.

Visdrīzāk, jūs jau esat dzirdējuši par mikroelementa selēna vērtīgajām īpašībām. Bet vai jūs zināt, CIK selēns ir svarīgs? Vai jūs zināt, KĀPĒC tas ir vajadzīgs? Un vai zināt, KUR jūs varat atrast atbildes uz šiem jautājumiem? Ja jums patiesi rūp sava veselība, tad, bez šaubām, ir vērts veltīt nedaudz laika, lai sameklētu šo informāciju Google.

  • Pētījuma rezultāti ir publicēti zinātniskā žurnālā IJC;
  • Pētnieki paskaidro, kāpēc selēna līmenim ir tik liela nozīme;
  • Pētījums ir pamatots ar datiem, kas iegūti no 521448 dalībniekiem.


Kas ir selēns?
Selēns ir minerāls un tā saucamais mikroelements. Tas nozīmē, ka veselības uzturēšanai ir nepieciešams vien mikroskopisks daudzums šīs uzturvielas. Graudaugu kultūrās esošā selēna daudzums dažādās valstīs atšķiras atkarībā no šīs vielas daudzuma konkrētā reģiona augsnē. Somijas iedzīvotāji ir atraduši metodi, kā cīnīties ar šo problēmu. Šīs valsts valdība ir ieviesusi obligātu lauksaimniecības mēslojumu bagātināšanu ar selēnu, lai iedzīvotāji uzņemtu vairāk šīs vielas.

Imūnās sistēmas veselība un vairogdziedzera funkcija
Selēns organismā veic virkni svarīgu funkciju, tajā skaitā atbalsta imūnās sistēmas un vairogdziedzera dziedzera normālu darbību. Vairogdziedzeris kontrolē vielmaiņu. Ja šā orgāna funkcijas ir traucētas, pastāv paaugstināts risks, ka var rasties šādi sarežģījumi:

  • svara problēmas
  • problēmas ar nagiem un matiem
  • ādas problēmas


SelenoPrecise
Uzņēmums Pharma Nord ir izstrādājis unikālu (patentētu) organiskā selēna raugu, kas izceļas ar ļoti augstu bioloģisko pieejamību. Pētījumi dokumentāri apliecina, ka organisms no šā konkrētā avota spēj efektīvi uzņemt 88,7 % selēna.

Izmantots Zviedrijā veiktā pētījumā
Zviedru pētnieki izvēlējās SelenoPrecise kā produktu, ko izmantot pētījumam, kura gaitā zinātnieku grupa pierādīja selēna pozitīvo ietekmi uz padzīvojušu cilvēku veselības stāvokli. Plašāka informācija par iepriekš minēto pētījumu ar nosaukumu KiSel-10 ir iegūstama internetā ar Google meklētāja palīdzību.Somijā lieto augsnes mēslojumu, kas satur selēnu
Latvijas augsnēs, tāpat kā Somijā, ir zems selēna līmenis. 1985. gadā, pēc Somijas valdības rīkojuma, valstī lietojamos augsnes mēslojumus sāka bagātināt ar selēnu. Šāds lēmums tika pieņemts tāpēc, ka Somijas iedzīvotāju asinīs ir zems šā mikroelementa līmenis. Selēna patēriņa līmeņa paaugstināšanas mērķis bija iedzīvotāju vispārējā veselības stāvokļa uzlabošana. Pēc kāda laika selēna koncentrācijā iedzīvotāju asinīs manāmi paaugstinājās.