Pharma Nord   Veselības ziņas
- Tiem, kuri rūpējas par savu veselību

Читать по-русски

Latvijas iedzīvotājiem patīk gozēties saules staros un uzsūkt dzīvinošu siltumu. Taču ilgstoša ultravioletā starojuma iedarbība var izraisīt priekšlaicīgu ādas novecošanos. Vai jūs zinājāt, ka ir iespējams piešķirt ādai zeltainu toni, nepārdozējot saules vannas? Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kā to ir iespējams paveikt.

Latvijas iedzīvotājiem ļoti patīk sauļoties. Saskaņā ar aptauju, kuru nesen veica aptieku tīkls Apotheka, siltajā sezonā to labprāt dara 78% iedzīvotāju. Visaktīvākie saules mīlētāji ir jaunieši vecumā līdz 25 gadiem, kā arī reģionālo pilsētu iedzīvotāji.

Mums patīk iedegums
Galvenais iemesls, kāpēc cilvēkiem patīk atrasties saulē, ir iespēja iegūt skaistu iedegumu. Lai gan saules gaisma zināmā daudzumā ir nepieciešama D vitamīna sintēzei organismā, ilgstošā sauļošanās izraisa priekšlaicīgu ādas novecošanos, it īpaši, ja netiek lietots saules aizsargkrēms. Saskaņā ar minēto Apotheka aptauju saules aizsargkrēmus Latvijā lieto vairāk nekā puse (53%) saules mīlētāju, galvenokārt sievietes.

Zeltains tonis pateicoties provitamīnam
Daudzi cilvēki nezina par to, ka ir iespējams piešķirt ādai zeltainu toni, kas mazliet līdzinās iedegumam, vienkārši lietojot A provitamīnu jeb betakarotīnu.

Betakarotīns, kas atrodas dārzeņos un augļos, organismā pārveidojas par A vitamīnu (retinolu), bet tikai tādā daudzumā, kas nepieciešams dažādām bioloģiskām funkcijām. Betakarotīna pārpalikums uzkrājas zem ādas, dodot tai vieglu zeltainu nokrāsu, kas nedaudz atgādina iedegumu.

 

“Burkānu” kapsulas ādai

Bioactive Carotene kapsulas satur 1500 µg RE A vitamīna (betakarotīna veidā). Šo kapsulu lietošana ir vienkāršs veids, kā nodrošināt organismu ar tādu betakarotīna daudzumu, kas nonāktu organismā, ja jūs katru dienu apēstu ļoti daudz dārzeņu un augļu.

“Iedeguma” efekts, ko sniedz betakarotīns, ir pilnīgi nekaitīgs un liecina vien par to, ka šobrīd jūsu organismā ir vairāk betakarotīna, nekā nepieciešams ķermeņa pamatfunkciju nodrošināšanai.

Bioactive Carotene ir augstas kvalitātes produkts, kas ir ražots Dānijā atbilstoši stingriem medikamentu ražošanas standartiem, garantējot vienādu aktīvās vielas saturu katrā kapsulā. Higiēnisks blisteriepakojums aizsargā kapsulas no gaisa un mitruma iedarbības.

Ir ieteicams sākt lietot Bioactive Carotene divas nedēļas pirms sauļošanās (arī pirms braucieniem uz siltajām zemēm) un solārija apmeklējuma un turpināt lietot produktu visu vasaras sezonu.

 

Citas betakarotīna priekšrocības

Betakarotīns ne tikai var piešķirt ādai vieglu zeltainu nokrāsu. Organismā tas pārveidojas par A vitamīnu, kas:

  • palīdz uzturēt ādas un gļotādu veselību;
  • palīdz uzturēt normālu redzi.

Tas nozīmē, ka betakarotīns ir noderīga uzturviela, kas ir nepieciešama mūsu veselībai. Lai nodrošinātu organismu ar šo provitamīnu, ir ieteicams iekļaut savā uzturā vairāk augļu un dārzeņu. Savukārt ja vēlaties iegūt zeltainu ādas toni, kā arī uzturēt ādas veselību, talkā nāks betakarotīna kapsulas.

Lasīt tālāk


Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.
 

Daži fakti par betakarotīnu

Betakarotīns ir A vitamīna (retinola) priekštecis un svarīgs karotinoīds – dabisks taukos šķīstošs pigments, kas sastopams oranžos, dzeltenos, sarkanos un zaļos augļos un dārzeņos (burkānos, aprikozēs, paprikās, ķirbjos, brokoļos, spinātos, tomātos, utt.). Jo intensīvāka ir nokrāsa, jo vairāk betakarotīna satur auglis vai dārzenis un jo lielāka ir augu šūnu aizsardzība no saules radiācijas un ultravioletā starojuma postošās ietekmes.

Nonākot organismā, betakarotīns tiek pārveidots par A vitamīnu tikai organismam vajadzīgajā daudzumā. Pārpalikums uzkrājas taukaudos zem ādas, pilnīgi nekaitīgā veidā. Tieši tāpēc betakarotīnu, atšķirībā no A vitamīna, nevar pārdozēt. Lai betakarotīns labāk uzsūktos organismā, tas jālieto kopā ar taukvielām (piemēram, kapsulās ar eļļu).

Citi ieteikumi skaistam iedegumam

  • Pāris dienas pirms sauļošanās ieteicams sagatavot ādu, veicot pīlingu, lai nolobītu atmirušās ādas šūnas. Tādejādi āda būs gludāka, bet iedegums vienmērīgāks un noturīgāks.
  • Sauļoties ieteicams no rīta līdz pulksten 11 un pēcpusdienā pēc pulksten 15.
  • Neizmirsiet uzsmērēt aizsargkrēmu uz deguna, pieres, pleciem un ceļgaliem, jo šiem ādas laukumiem ir vislielākā jutība pret saules stariem.
  • Pēc peldēšanās jānoslaukās ar dvieli, jo ūdens pilieni fokusē saules gaismu gluži kā lēcas. Tas var izraisīt apdegumu.
  • Iegādājieties kvalitatīvas saulesbrilles. Tās aizsargās ne tikai acis, bet arī īpaši delikātu ādu ap acīm.
  • Lai iegūtu vienmērīgāku iedegumu, ieteicams kustēties, nevis gulēt visu laiku. Pludmales volejbols un līdzīgas aktīvas spēles ir ideāls risinājums!