Pharma Nord   Veselības ziņas
- Tiem, kuri rūpējas par savu veselību

Читать по-русски

Vai jums ir vāja imūnsistēma? Vai jums lūst nagi, pastiprināti izkrīt mati un šķeļas matu gali? Vai jums ir vairogdziedzera darbības traucējumi? Šīs un daudzas citas problēmas var būt saistītas ar selēna trūkumu organismā.


Jaunajā pētījumā, kurā piedalījās 668 vecāka gadagājuma Zviedrijas iedzīvotāju, tika konstatēts, ka daudziem no viņiem trūkst selēna. Pētīju ma gaitā zinātnieki analizēja selēna koncentrāciju visu dalībnieku asins paraugos un secināja, ka šī mikroelementa līmenis bija ļoti zems.

Pirms vairākiem gadiem līdzīgus rādītājus novēroja Somijas iedzīvotājiem. Īsi pēc tam Somijā tika pieņemts likums, saskaņā ar kuru visiem la uksaimniecības mēslojumiem, ko izmanto valstī, obligāti jābūt bagātinātiem ar selēnu, lai paaugstinātu šī mikroelementa līmeni graudu kultūrās.
 

Lasīt tālāk

 

Vai Latvijas iedzīvotājiem trūkst selēna?

Pēdējā laikā Latvijā nav veikti pētījumi par selēna līmeni iedzīvotājiem. Pieejamie dati no mūsu kaimiņvalsts Igaunijas liecina, ka tās iedzīvotājiem ir selēna trūkums. Kā redzams no augstāk minētā pētījuma, šī mikroelementa deficīts ir vērojams arī Zviedrijā.

Zemus selēna satura rādītājus agrāk novēroja arī Somijas iedzīvotājiem, taču šīs valsts valdībai ir izdevies uzlabot situāciju, ieviešot obligātu mēslojumu bagātināšanu ar selēnu.

Ņemot vērā kaimiņvalstu statistiku, situācija ar selēna patēriņu Latvijā, visticamāk, ir ļoti līdzīga.

 

Organisks selēns uz selēna rauga bāzes ar dokumentāri apliecinātu uzsūkšanās spēju

Selēna preparātu lietošana kļūst populāra to cilvēku vidū, kuri rūpējas par savu veselību un vēlas nodrošināt savu organismu ar pietiekamu šī svarīgā mikroelementa daudzumu.

SelenoPrecise ir unikāls selēna raugs, kas satur vairāk nekā 30 dažādu organiska selēna veidu. Tas ir plašs selēna tipu spektrs, ko organisms parasti uzņem kopā ar dažādu uzturu. Šim raugam piemīt lieliska bioloģiskā pieejamība (ir pierādīts, ka gandrīz 89% tajā esošā selēna uzsūcas organismā).

Uz šo brīdi ir veikti vairāk nekā 40 publicētie pētījumi, kas dokumentāri apliecina SelenoPrecise rauga uzsūkšanās spēju. Viens no nesen veiktiem pētījumiem ir KiSel-10, kura rezultāti tika publicēti Starptautiskajā kardioloģijas žurnālā (International Journal of Cardiology). Pētījuma gaitā apstiprinājās selēna rauga profilaktiska iedarbība un spēja paaugstināt dzīves kvalitāti vecāka gadagājuma cilvēkiem.

 

Esiet uzmanīgi

Izvēloties selēna preparātu, neatkarīgi no tā, vai tas satur cinku un citas uzturvielas, vienmēr dodiet priekšroku organiskam produktam uz selēna rauga bāzes. Šis selēna veids nodrošina labāku bioloģisko pieejamību nekā jebkurš cits šā mikroelementa avots.


Esiet uzmanīgi: daži ražotāji raksta uz iepakojuma, ka viņu preparāti satur organisku selēnu. Tas nav tas pats, kas organisks selēns uz selēna rauga bāzes! Aiz vārdiem “organisks selēns” var slēpties neorganisks selēns, kas ir gluži vienkārši sajaukts ar kādu organisku materiālu, un to nevar salīdzināt ar organisku selēnu uz selēna rauga bāzes.


Vairāk informācijas par SelenoPrecise un Bioactive Selenium+Zinc (kas satur SelenoPrecise raugu) jūs varat atrast šeit:

Lasīt vairāk

Lasīt vairāk